Історія закладу освіти

Освіта і школа села Лосятин

Село Лосятин – одне найвизначніших сіл нашої Київщини. На території села розташована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів.

Озирнімося на сам початок появи школи в селі. Лосятинська школа має давню історію.

Початок XIX ст. – в селі Лосятин відкрита церковно – приходьська школа. Вчитель у ній був дяк, який вчив селянських дітей читати духовну літературу, трохи писати і рахувати.

З 1912 року – в церковно-приходській школі села вже працювала вчителька, яка вчила дітей російської мови, елементам арифметики. Закон Божий читав священник місцевої церкви. Прізвище вчительки на превеликий жаль нам невідоме. А священником в той час був Солнцев Петро Андрійович, вихованець з сім’ї священно-служителів. Кількість учнів у школі станом на 1912 рік – 62 учні. Тоді як всього дітей шкільного віку було 365.

1917-1919 рр. – школа існувала, але діти в ній навчалися в теплий період року.

1920 рік – в зв’язку з утвердженням радянської влади в селі відновила свою діяльність початкова школа. Завідуючою школи була Ковальська Олена Петрівна.

1930 рік – силами жителів села було збудовано приміщення школи яке існує по цей час. В ньому діти отримували семирічну освіту. Першим директором семирічки був Лукашевич Михайло Антонович. Історик за фахом, випускник Київського університету. Але під час громадянської війни він був офіцером армії УНР. Цього йому тогочасна влада не змогла пробачити. В 1937 році Лукашевич був заарештований і розстріляний. Така ж доля була і в одного з кращих вчителів школи Слабощницького.

1941-1944 рр. – школа припинила свою діяльність. У приміщенні школи була розміщена фашистська комендатура.

1 вересня 1944 року – після визволення села від німецько-фашистських загарбників, відродилось навчання в школі. Директором школи була Овдієнко Поліна Йосипівна.

1945 рік – школа стала середньою, перший випускник якої був в 1946 році.

Школа за чей час здійснила 45 випусків. В ній здобули середню освіту більше 1000 юнаків і дівчат сіл Лосятин, Соколівка, Степового, Глушок, Скребишів, Храпачів. 24 - учні закінчили школу з золотими медалями , 27 учнів – зі срібними.

У школі навчалась уроженка с.Лосятин двічі Герой соціалістичної праці Степанида Демидівна Виштак.

Станом на 2013 рік. – 28 золотих.

29 – срібних.

Кiлькiсть переглядiв: 298

Коментарi