• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Учнівське самоврядування

Учнівське самоврядування Лосятинської ЗОШ І-ІІІступенів 2018-2019 н.р.

Невід’ємною складовою частиною системи самоврядування в освіті є учнівське самоврядування. Воно є одним з найважливіших факторів формування в учнів умінь і навичок керівництва демократичними процесами, які відбуваються в державі. Формування ініціативної, здатної приймати не стандартні рішення особистості неможливе без широкого залучення учнів до управління шкільними справами через діяльність в органах учнівського самоврядування.

Головне завдання - формування і розвиток соціально активної, гуманістично спрямованої особистості з глибоко усвідомленою громадською позицією,почуттям його національної свідомості.

Ідея самоврядування не повинна зводитися тільки до його структури в навчально-виховному закладі,важливою є реалізація провідних принципів, які лежать в основі шкільного самоврядування. Учнівське самоврядування в школі - це педагогічно-доцільний спосіб організації учнівського колективу. Він забезпечує комплексний виховний вплив на учнів шляхом їх залучення до усвідомленої й систематичної участі у вирішенні важливих питань життя класу та школи.

У практиці роботи нашої школи ми використовуємо структуру самоврядування (учком). Ця структура варіативна, гнучка, залежить від інтересів і запитів дітей, традицій школи, можливостей педагогічного та учнівського колективу школи.

На загальношкільних зборах обирається орган учнівського самоврядування - учком, який очолює голова учкому.

Створюючи систему учнівського самоврядування, ми ставили перед собою такі завдання:

  1. Через широко розвинену систему органів самоврядування забезпечити залучення учнів до діяльності колективу, суспільства;
  2. Зробити мету і завдання реформування виховної роботи особисто значущими для кожного з них;
  3. Сформувати в учнів високі моральні якості, вміння співпрацювати на принципах рівності, гласності, демократизму;
  4. Сформувати толерантне ставлення до різних світоглядів, релігійних переконань;
  5. Сформувати почуття патріотизму, національної гідності, поваги до рідної мови;
  6. Ознайомити учнів із різними демократичними здобутками, особливостями становлення демократії в Україні.

/Files/images/wj3bsjcqZlo.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 272

Коментарi